Az ecsetkészlet kezdőként is jól jön?
Gyakran merül fel az a kérdés kezdő körökben, hogy érdemes-e egyáltalán készlet beszerzésén gondolkodni eleinte, amikor még tényleg az alap mozdulatok is bizonytalanok, meg a folyamat egésze is átláthatatlan. Érthető természetesen ez a vacillálás, de a válasz egyértelműen igen. Aki szeret festeni, aki érzi azt a bizonyos bizsergést, amikor az ecsetet a kezében tartja, annak az útja már kirajzolódott. Az most teljesen mindegy, hogy a későbbiekben amatőr vagy profi színvonalról, hobbi vagy megbízásos festészetről beszélünk. A lényeg, és ami a jelenlegi témánk szempontjából a legfontosabb, hogy ecsetből sohasem elég.
Természetesen egyesével, darabonként is megvásárolhatóak azok a variációk, amik a személyes célokkal leginkább harmonizálnak. Viszont az tagadhatatlan, hogy ez egy alapvetően idő- és energiaigényes forgatókönyv. Mert amire egyesével összeáll a kép, addigra meglehet a pótlás is aktuálissá válik, és így egy soha véget nem érő folyamattá növi ki magát az amúgy örömtelinek indult beruházás. Mit adhat ezzel szemben a szett? Például nem kevés erőt és időt. Hiszen az ecsetkészlet kompletten úgy tökéletes, ahogyan van. A darabszámot, illetve az ecsetek típusát kell kiválasztani, és ennyi. Minden más megy, mint a karikacsapás. Úgyhogy, akinek az idő érték, mégpedig a felbecsülhetetlen fajtából, annak igenis megéri a készlettel kalkulálni.
Mennyit bírnak az ecsetkészlet tagjai?
Ez sok mindentől függ, azaz erre a kérdésre lehetetlen egységes, univerzális választ adni. Függ attól, hogy mekkora igénybevételnek vannak kitéve az ecsetek, milyen gyakran kerülnek kézközelbe, milyen mozdulatokhoz, technikákhoz statisztálnak a jelenlétükkel. De a minőség sohasem hazudtolja meg magát.